The all-new Vogue Midi electric stove features Gazco’s ChromaLight Immersive LED technology, this advanced stove has independent flame and ember bed lighting effects to create the perfect ambience in virtually any part of the home. Boasting 13 Different fuel bed lighting colours.
Gazco Vogue Midi Electric Stove
Original price was: £1,769.00.£1,503.00Current price is: £1,503.00. Inc VAT
Gazco Vogue Midi T 3-Sided Electric Stove
Original price was: £1,855.00.£1,576.00Current price is: £1,576.00. Inc VAT
Gazco Vogue Midi Midline Electric Stove
Original price was: £2,309.00.£1,962.00Current price is: £1,962.00. Inc VAT
-15%The Gazco Vogue Midi Midline electric stove represents the next generation of electric heaters, with a highly realistic LED flame and lighting effects coupled with an interchangeable fuel bed.
- Log store stand
- 1 sided design
- Large glass opening
- Remote control
The Vogue Midi Midline comes with logs, pebbles and crystals as standard. Real logs can be stored in the store stand to give the effect of a real log burner.

In stock
With 20+ years experience, we handle everything from survey and design to installation and aftercare. Get a fast, no-obligation quote from our in-house team.
Simply fill in the form below and our team will be in contact.
Additional information
| Weight | 60 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41.6 × 34.8 × 79.1 cm |
| Colour | Black |
| Eco Design Ready | Yes |
| Energy Rating | A |
| Fuel Type | Electric |
| Viewable Sides | 1 Sided |
| Heat Output | Very Small (up to 1.9kW) |
| Warranty | 2 Years |
| Material | Cast Iron |
| Horizontal Length | Less than 1 metre |
| Brand | Gazco |
| Placement | Freestanding |
| Style | Contemporary |


Reviews
There are no reviews yet.